بایگانی روزانه: فوریه 3, 2018

و باز هم فعالیت های جابر دخترانه ی شماره سه

همراه با جشنواره جابر بن حیان

کار علمی و انسان سازی در بین دانش اموزان باید از مرحله ابتدایی شروع شود تا در مراحل بالای علمی پیشرفت بیشتری حاصل دانش آموزان شود.

در روز 3 بهمن ماه، سرکار خانم لطیف نژاد رابط جشنواره جابر بن حیان درخصوص طرح و لوازم مورد نیاز جهت شرکت در این مسابقه برای اولیا پایه اول صحبت نمودند. ایشان گزارش کار مختصری درباره ی کارهای انجام گرفته و همچنین زمان تحویل کارها وقوانین امسال برای شرکت در جشنواره برای اولیای عزیز صحبت نمودند و نیز ایشان هدف از جشنواره جابربن حیان را تقویت کارگروهی و پرهیز از ایجاد رقابت بین دانش آموزان و معلمان و اولیا ذکر کردند.

در انتهای جلسه اولیای گرامی سوالات خود را با رابط جشنواره درمیان گذاشتند.

گام به گام تا جابر بن حیان  با دومی ها:

رقابت  یکی ازمراحل پیشرفت و ترقی درهر  اموری محسوب می شود و رقابت علمی نه تنها انسان را در جهت آگاهی های بیشترسوق می دهد بلکه حس خلاقیت را تقویت می کند. هرساله جشنواره علمی جابربن حیان حس رقابت سازنده ای را در بین دانش آموزان ایجاد می کند از این رو سرکار خانم گردان ضمن بررسی تحقیقات فراگیران دوم ۱ آنان را جهت تلاش بیشتر تشویق نمودند.

ادامه مطلب »

ادامه فعالیت های دخترانه شماره 2

1- ملاقات اولیا گرامی با رابط محترم جابربن حیان در آموزشگاه

طرح های جابر دانش آموزی با حضور اولیا گرامی، توسط سرکار خانم حسینی مورد بررسی قرار گرفت.

همزمان با 27 دی ماه 1396، چند نفر از اولیای عزیز پایه اول، برای رفع اشکال پروژه جابربن حیان در دبستان حضور یافتند و سوالاتی را از رابط محترم جابربن حیان آموزشگاه “سرکار خانم حسینی” پرسیده و ایشان به مباحث مطرح شده، پاسخ دادند و در رابطه با نوع طبقه بندی و چیدمان مطالب بر روی کارتن پلاست، توضیحات لازم را ارائه نمودند.

2- محققان کوچک در حال بررسی رفع اشکالات طرح جابر ادامه مطلب »

ادامه فعالیت های جابر در دخترانه شماره 3

برگزاری جلسه توجیهی طرح جابر بن حیان – ویژه همکاران دبستان  دخترانه شماره 3

نماینده معلمین نکات و تذکرات مطرح شده در همایش طرح های جابر بن حیان را به اطلاع سایر همکاران رساندند.

به منظور آماده سازی و یاری رساندن بهتر به دانش آموزان علاقه مند و ساعی در حیطه پژوهش های علمی و حضور فعال و موثر این عزیزان در جشنواره جابربن حیان، جلسه ای پس از همایش برگزار شده از طرف اداره آموزش و پرورش ناحیه 1،  در دفتر معلمین برگزار گردید. سرکار خانم لطیف نژاد توضیحات کامل و جامعی را پیرامون شرایط و ضوابطی که شرکت کنندگان در مسابقات موظف به انجام آن هستند را عنوان نمودند.

ادامه مطلب »

فعالیتهای دخترانه شماره 3

برگزاری جلسه توجیهی جابر بن حیان – دبستان دخترانه شماره 3

جشنواره جابربن حیان این امکان ایجاد می کند تا دانش آموزان ارتباط بین عوامل محیطی را درک کرده و بهتر بشناسند و تأثیر و تأثر موادها را در حد ابتدایی بشناسند و لااقل درباره آنها تجربه ذهنی داشته باشند.

روز 13 دیماه ، به جهت توجیه اولیا محترم دانش آموزان پایه های دوم و سوم در رابطه با جشنواره جابربن حیان و اطلاع رسانی از چگونگی برگزاری این جشنواره ، جلسه ای با حضور سرگروه و رابط آن سرکار خانم لطیف نژاد برگزار گردید.
اهم موارد ذکر شده به شرح ذیل می باشد:
هدف از برگزاری جشنواره
مدت زمان اجرای طرح و تحویل پروژه ها
اندازه و ابعاد کارتن پلاست ها
نحوه ی انتخاب موضوع
زمان برگزاری نمایشگاه موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین(ع) و ناحیه 1 آموزش و پرورش

ادامه مطلب »

فعالیت های دبستان دخترانه شماره دو

1- نشست معاونین آموزشی با نماینده معلمین – دبستان دخترانه شماره2

دفتر آموزشگاه، میزبان نشستی با موضوعات آموزشی بود.

همزمان با اول آذر ماه، معاونین محترم آموزشی سرکار خانم ها “درفشه و پوررضایی” با نماینده گرامی معلمین “سرکار خانم حسینی” جلسه ای برگزار نمودند. در این نشست در ارتباط با مسائل مربوط به طرح جابربن حیان و همچنین طریقه توجیح اولیا در ارتباط با جشنواره جابربن حیان بحث و تبادل نظر انجام پذیرفت.

2- بررسی طرح اولیه دانش آموزی، ویژه جشنواره جابر – کلاس خانم واحدی – دبستان دخترانه شماره2 ادامه مطلب »