بایگانی ماهانه: فوریه 2018

آخرین گام ها تا جابر بن حیان با پنجمی های دخترانه شماره 3

» دیدگاه‌ها بسته‌ است

آخرین گام های فعالیت دانش آموزان پایه پنجم در پروژه جابر بن حیان

اگر حاصل دوره تحصيلات مدرسه تنها انتقال پاره اي از مفاهيم به ذهن دانش آموزان باشد ، با فراموش شدن آن مفاهيم حاصل كليه سال هاي تحصيلي از دست مي رود .به همين دليل بايد سعي كنيم علاوه بر مفاهيم پايه راهي به دانش آموزان نشان دهيم كه خودشان بتوانند به دنبال معرفت و دانش مورد نياز خود بگردند و به يك يادگيرنده مادام العمر تبديل شوند در همین راستا دانش اموزان فعال و خلاق پایه پنجم آخرین گام های اماده سازی نهایی پروژه های جابربن حیان باتوجه به نزدیک شدن به تاریخ نمایشگاه آموزش و پروش ناحیه را به اتمام رساندند.

اخبار دخترانه شماره یک امام حسین(ع)

» دیدگاه‌ها بسته‌ است

حضور پرشور و فعالانه حداکثری دانش آموزان در جشنواره جابربن حیان

در آغاز فصل شکفتن و شکوفایی غنچه های علم و دانش در جشنواره طرح و ایده همچون همیشه و به روال سال های گذشته نمایشگاهی از آثار برجسته و عالی پژوهشگران برپا نمودیم.

شرکت دانش آموزان در جشنواره علمی جابربن حیان علاوه بر آموزش کامل مراحل یک پروزه علمی،به علت ماهیت هیجانی و اکتشافی بهترین راه و روش یادگیری بوده و با پژوهش دانش آموزان مبتکر و تلاشگر و خلاق میتواند میل به تلاش و فراگیری را در این عزیزان افزایش دهد، در همین راستا امروز 3 اسفند ماه 96 با همت و تلاش مسئولین دلسوز و زحمتکش آموزشگاه نمایشگاهی از اختراعات ساده، مدل ساخت و تحقیقات پژوهشگران دبستانی در محوطه آموزشگاه برگزار گردید. مخترعین کوچک ضمن حضور در نمایشگاه به سوالات مطرح شده از سوی معاون محترم آموزشی”سرکار خانم رضایی” در مورد ایده ها و اثر خود پاسخ دادند.

امید است همواره نظاره گر پیشرفت روز افزون دانش آموزان عزیزمان باشیم.

ادامه مطلب »

در دبستان پسرانه 4 چه میگذرد

امام علی (ع)می فرماید:

دانش اندک ،همراه با عمل بهتراز علم بسیاربدون عمل است.

در چهاردهمین روزبهمن ماه رابط جابر آموزشگاه خانم پوررضائی  رابط جابر مدرسه امام حسین (ع) واحد4 به جمع آوری پروژه های دانش آموزان پرداختند.

پس ازشمارش طرح های دانش آموزان ،لیست طرح ها آماده شدند وتمام کارها وبرنامه ریزی های لازم برای برگزاری نمایشگاه آموزشگاهی اتخاذ گردید.

 

برگزاری نمایشگاه پروژه های جابربن حیان در آموزشگاه دبستان پسرانه واحد 4 مشهد

در 17روزبهمن ماه نمایشگاه پروژه های دانش آموزان دبستان پسرانه امام حسین (ع)واحد 4 برگزار شد وبا استقبال اولیا عزیز در ساعات اولیه صبح آغاز گردید.سپس تمامی دانش آموزان  ازآثار خود ودوستانشان بازدید کردند.

ارسال آثاز منتخب به نمایشگاه قطب

در 23بهمن ماه آثار دانش آموزان منتخب درنمایشگاه آموزشگاهی به مدرسه دیانت برای شرکت درمرحله دوم (ناحیه)ارسال گردید.

حضور رابط جشنواره جابربن حیان در جلسه انجمن اولیا و مربیان

رابط جشنواره جابربن حیان “سرکار خانم لطیف نژاد ” در جلسه انجمن اولیا و مربیان حضور یافتند.

در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد دانش‌آموزان تا به امروز، موضوعات جهت ارائه به دانش‌آموزان در این جلسه پیگیری شد و برنامه‌ریزی‌ها و راهکارها و پیشنهادات لازم مبذول گردید سپس نظرات اعضای انجمن مورد بررسی قرار گرفت.

ادامه فعالیت های دخترانه شماره 3

ادامه فعالیت های دانش آموزان در پروژه جابربن حیان

جشنواره جابر بن حیان یک رقابت سالم و هیجان انگیز علمی بین دانش آموزان دوره ابتدایی است که طی آن پروژه های علمی دانش آموزان در قالب نمایشگاه های علمی ارائه و داوری می شود.

این نمایشگاه ها در سطوح آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری برگزار خواهد شد. اما بهترین و مطلوب ترین مرحله، مرحله کلاسی و آموزشگاهی می باشد چون در این مرحله، اهداف پروژه علمی را در دانش آموز محقق می کند از این رو پس از آغاز فعالیت های پروژه ی جابربن حیان در آموزشگاه، دانش آموزان پر تلاش پایه دوم پس از انتخاب موضوع پروژه و تهیه و جمع آوری مطالب علمی در ارتباط با موضوع مورد نظر، سوالات نهایی خود را از رابط جشنواره سرکار خان لطیف نژاد پرسیده و به صورت گروهی پروژه های خود را تکمیل نمودند.

پروژه جابربن حیان در گام نهایی

بزرگ ترین کارها با کوچک ترین گام ها شروع می شود و سخت ترین گام ، اولین گام است .

پروژه ی جابربن حیان در آموزشگاه به آخرین گام های خود رسید.طبق برنامه زمانبندی اعلام شده ، دانش آموزان شرکت کننده در طرح جابربن حیان آخرین مرحله از کار خود را به صورت گروهی انجام داده و مطالب پروژه های خود را بر روی تابلوی نمایش قرار دادند و آخرین سوالات و رفع اشکالات خود را از سرکار خانم لطیف نژاد رابط جشنواره جابر بن حیان پرسیدند.

ادامه مطلب »

افتتاح نمایشگاه جابر درون آموزشگاهی-دخترانه شماره 2

1- افتتاح نمایشگاه جابر درون آموزشگاهی

نمایشگاه جابر درون مدرسه ای، توسط مدیریت محترم آموزشگاه افتتاح گردید.

در 17 بهمن ماه 1396، نمایشگاه جابر در سطح آموزشگاه، توسط مدیریت محترم و با حضور نماینده گرامی معلمین و تعدادی از همکاران ومعاونین عزیز آموزشی و اولیای گرامی، راس ساعت 11 صبح افتتاح گردید.

اهداف نمایشگاه به شرح ذیل اعلام می گردد:

* تشویق دانش آموزان به انجام کار گروهی و شرکت دانش آموزان در فعالیت های پژوهشی

* آشنایی دانش آموزان با مهارت های It جهت طراحی آثار و تقویت روحیه کنجکاوی و پژوهشگری

* تقویت روحیه پژوهش

* بالا بردن خلاقیت دانش آموزان

2- تشکیل نمایشگاه جابر در آموزشگاه ادامه مطلب »