بایگانی دسته‌ها: اخبار

دفاعیه پروژه های علمی پژوهشی جابربن حیان

در نمایشگاه جابر بن حیان که از روز یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه در  محل مجموعه چهارسوق سالن استاد سلطان علی مشهدی و استاد حسین ترمه چی واقع در پارک کوهسنگی برپا شده است، دانش آموزانی   که طرحهای آنان به عنوان طرح برتر انتخاب شده بود به محل برگزاری جلسه دفاعیه طرحهای جابربن حیان مراجعه نموده و به دفاع از طرح های خود می پردازند.

این دفاعیه ها به تفکیک مدارس و در نوبت صبح و بعدازظهر انجام شده  و مورد استقبال دانش آموزان و اولیای آنان قرار میگیرد.

مجری این مراسم آقای قربانی پور مدیریت دبستان پسرانه امام حسین(ع)شماره دو می باشد.

مراسم افتتاحیه ی ششمین نمایشگاه جشنواره پژوهش های علمی جابربن حیان

با توجه به تصمیمات قبلی موسسه امام حسین(ع) و پیگیریهای دبیرخانه ی دبستان پسرانه امام حسین (ع)شماره 2 روز یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه ، افتتاحیه ی ششمین نمایشگاه پژوهش های علمی جابربن حیان رأس ساعت 9 صبح با حضور مسئولین محترم موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) ، مسئول محترم مقطع ابتدایی جناب آقای رستگار ، مدیران مدارس ابتدایی و همکاران و دانش آموزان عزیز در محل مجموعه چهارسوق سالن استاد سلطان علی مشهدی و استاد حسین ترمه چی واقع در پارک کوهسنگی برگزار شد.

مراسم افتتاحیه به شرح ذیل می باشد:

-تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم

-معرفی جابر بن حیان توسط دانش آموز “علی اکبر جابری” در لباس جابر از پسرانه شماره 5

-سخنرانی جناب آقای قربانی پور مدیر دبستان پسرانه شماره 2 امام حسین(ع) که ضمن خوش آمدگویی به مهمانان در مورد اهمیت و توجه به کار دانش آموزان صحبت هایی نمودند.

-ایراد دکلمه توسط دبستان پسرانه شماره 3

-اجرای مقاله توسط دبستان پسرانه شماره 1

-اجرای گروه سرود دبستان دخترانه شماره دو

– افتتاح نمایشگاه با حضور مسئولین موسسه امام حسین(ع)

در پایان مراسم مسئولین و حضار گرامی به بازدید غرفه ها پرداختند.

شایان ذکر است این نمایشگاه تا روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصرها از ساعت 16 الی 19 ادامه دارد .

اطلاعیه 2

مدارسی که در نمایشگاه های ناحیه ای و قطب شرکت داشتند می توانند تصاویر و اخبار خود را به

 

آدرس modir.jaber@chmail.ir    ارسال نمایند.

اطلاعیه ی مهم

با توجه به پخش کلیپ های تصویری در محل نمایشگاه جابربن حیان-مدارسی که خواستار پخش کلیپ ها و فعالیت های  خود در سالن نمایشگاه هستند در اسرع وقت کلیپ های خود

را به آدرس modir.jaber@chmail.ir  ارسال نمایند  و در صورت ارسال آن در آپارات لطفا  آدرس سایت کلیپ مربوطه در آپارات را ارسال کنند.

با تشکر

برگزاری جلسه آمادگی جهت نمایشگاه جابربن حیان

 

روز شنبه بیست و چهارم فروردین ماه جلسه ای با حضور تعدادی از اعضای دبیرخانه ی جابر در دبستان پسرانه امام حسین(ع)شماره دو برگزار شد.در این جلسه  در مورد روز افتتاحیه و روز های دفاعیه ی دانش آموزی  و همچنین  در مورد مسئولین غرفه و پژوهشگر نوجوان بررسی های لازم انجام و تایید نهایی صورت گرفت.

ششمین جشنواره پروژه های علمی پژوهشی جابربن حیان

ششمین جشنواره پروژه های علمی پژوهشی جابربن حیان در سال تحصیلی 98-97 با همت موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین علیه السلام و دبیرخانه جشنواره مستقر در دبستان پسرانه واحد ۲ برگزار می گردد.

لذا از علاقه مندان به ویژه همکاران محترم، اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز دعوت می آید از نمایشگاه بازدید نمایند.

زمان بازدید از مورخه8 /98/02 لغایت 98/2/11  صبح  ها از ساعت 8 الی 12 و عصر ها از ساعت 16 الی 19

مکان: پارک کوهسنگی- ضلع غربی -مجموعه چارسوق – سالن استاد سلطان علی مشهدی و سالن استاد حسین ترمه چی

افتخار آفرینی ایده پردازان در جشنواره جابربن حیان ناحیه6-دخترانه 1

دانش آموزان مبتکر و خلاق آموزشگاه موفق شدند تا با ارائه پروژه‌های علمی طراحی ساخت نظر داوران را به خود جلب  نموده و عنوان برگزیده جشنواره جابربن حیان را از آن خود نمایند.

سرانجام بعد از ماه ها تلاش و تکاپو زحمات دانش آموزان به بار نشسته و این عزیزان با اثبات توانمندی ها و استعدادهای خود موفق شدند دو طرح علمی با عنوان ربات چای ساز که توسط دانش آموز عزیز هما همت آبادی ساخته شده و طرح دوستی آب و خورشید که توسط خانم ها دیانا کریم زاده، فاطمه کافی و حدیث منتظری ساخته شده بود را در نمایشگاه جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان در سطح ناحیه ۶ ارائه دهند و به عنوان برترین آثار برگزیده شدند.

دومین جلسه هماهنگی رابطین جابر

در ششمین  روز بهمن ماه دومین  جلسه  رابطین  جابر مدارس امام حسین  وحمایتی  دردبستان پسرانه  واحد ۲ تشکیل شد.

دراین  جلسه  که با  حضور  مسئول مقطع  آموزش ابتدایی  جناب  آقای  رستگار ومدیریت  پسرانه  ۲  که مسئول  دبیرخانه  جشنواره هستند  ورابطین  مدارس  دخترانه  وپسرانه  وحمایتی  امام حسین  برگزار گردید.

درابتدا  جلسه  جناب آقای  رستگار  ازرابطین  خواستند  گزارش کارهای خود  وتعداد آثار  ارائه  شده  درمدرسه  وراه یافته  به  اداره  ارائه  دهند.

درادامه رابطین جابر پیرو  کارهای  انجام شده  گزارشی  ارائه  دادند.

بعد ازآن آقای  قربانی پور  پس ازتبریک  روز زن  ،انتظارات  دبیرخانه  را برای  ۳۰اثر فرستاده  شده  وزمان  ارسال آن بیان  کردند.ودرباره  مکان  وتاریخ  احتمالی  نمایشگاه توضیحاتی  دادند.

دبستان دخترانه شماره 3 امام حسین(ع)

1-      از جشنواره جابربن حیان چه خبر؟- دبستان دخترانه شماره سه مشهد

برای طرح جابربن حیان در این چند روز ، بازبینی و رفع اشکال و همکاری برای نصب کارتن پلاست انجام شد.

معلم رابط طرح جابربن حیان سرکار خانم لطیف نژاد در این زمینه به سوالات دانش آموزان آموزشگاه پاسخ داد.و کار آنان را رفع اشکال نموده و مطالب را تذکر دادند و پس از بازبینی کارهای آماده را تحویل گرفتند تا داوری کنند و اسامی به اداره مربوطه ارسال شود.

ادامه مطلب »

دبستان دخترانه شماره یک امام حسین(ع)

1-اجرای ایده های ناب ویژه جشنواره جابربن حیان ناحیه شش

طرح های ارائه شده توسط پژوهشگران مورد بررسی و هشت اثر برگزیده جهت نمایش در جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان ناحیه شش انتخاب گردید.

سرکار خانم حسین زاده رابط محترم جشنواره علمی جابربن حیان مطابق با بخشنامه های ارسالی و پس از بررسی دقیق آثار دانش آموزان، از بین 49 طرح ارائه شده تعداد 8 طرح علمی که ایده های جالبی را به درستی به سرانجام رساندند، را انتخاب و جهت نمایش در نمایشگاه جابربن حیان ناحیه شش ارسال نمودند.

لازم به توضیح است که این نمایشگاه در تاریخ 11 اسفند ماه 97 در محل دبستان امام رضا علیه السلام برگزار خواهد شد.

  ادامه مطلب »