بایگانی دسته‌ها: اخبار

دفاعیه پروژه های علمی پژوهشی جابربن حیان

کارگاه دفاعیه پروژه های علمی پژوهشی جابربن حیان تشکیل شد.
یکی از فعالیت های علمی پژوهشی ،تشکیل کارگاه دفاعیه برای سه کار منتخب از هر آموزشگاه می باشد که در این جلسه دانش آموزان بایستی چگونگی مراحل انجام پروژه ی خود را برای سایر دانش آموزان و حاضرین در جلسه مطرح نموده و به سوالات مدیر کارگاه و حاضرن پاسخ نمایند.این کارگاه از روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه همزمان با افتتاحیه نمایشگاه علمی پژوهی جابربن حیان آغاز و تا روز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و بعداز ظهر و به تفکیک کلیه ی مدارس دخترانه و پسرانه برگزار می شود.
شایان ذکر است مجری و طراح این کارگاه به عهده ی دبیرخانه ی جشنواره ،دبستان پسرانه امام حسین(ع)شماره دو می باشد و با استقبال کلیه ی دانش آموزان مواجه شد.

استقبال از پنجمین نمایشگاه جشنواره پژوهش های علمی جابربن حیان

از پنجمین نمایشگاه جشنواره پژوهش های علمی جابربن حیان استقبال شد.

با توجه به برپایی پنجمین نمایشگاه جشنواره پژوهش های علمی جابربن حیان از روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه تا روز پنج شنبه صبح بیستم اردیبهشت ماه ،استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه انجام شد.این نمایشگاه صبح ها از ساعت 8 الی 12:30 پذیرای کلیه ی دانش آموزان مدارس امام حسین(ع) و بعداز ظهر ها از ساعت 16 الی 19 پذیرای خانواده ی محترم دانش آموزان بوده است.اختتامیه ی نمایشگاه ساعت 12 روز پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه  می باشد.

مراسم افتتاحیه ی پنجمین نمایشگاه جشنواره پژوهش های علمی جابربن حیان

پنجمین نمایشگاه جشنواره پژوهش های علمی جابربن حیان ویژه ی مدارس ابتدایی امام حسین (ع) افتتاح گردید .

با توجه به تصمیمات قبلی موسسه امام حسین(ع) و پیگیریهای دبیرخانه ی دبستان پسرانه امام حسین (ع)شماره 2 روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه ، افتتاحیه ی پنجمین نمایشگاه پژوهش های علمی جابربن حیان رأس ساعت 9 صبح با حضور مسئولین محترم موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) ، مسئول محترم مقطع ابتدایی جناب آقای رستگار ، مدیران مدارس ابتدایی و همکاران و دانش آموزان عزیز در محل دبیرستان دخترانه امام حسین(ع) واقع در بلوار شهید برونسی برگزار شد.
مراسم افتتاحیه به شرح ذیل می باشد:
1-تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم
2-معرفی جابر بن حیان توسط دانش آموز “علی صابریان” در لباس جابر
3- سخنرانی جناب آقای قربانی پور مدیر دبستان پسرانه شماره 2 امام حسین(ع) که ضمن خوش آمدگویی به مهمانان در مورد اهمیت و توجه به کار دانش آموزان صحبت هایی نمودند.
4-سخنرانی جناب آقای طاهریان ،کارشناس دوره ی متوسطه موسسه ی امام حسین(ع)
5- رونمایی از مجموعه کاربرگ و شناسنامه ی پروژه های جشنواره ی علمی پژوهشی جابربن حیان
6- افتتاح نمایشگاه با حضور مسئولین موسسه امام حسین(ع)
در پایان مراسم مسئولین و حضار گرامی به بازدید غرفه ها پرداختند.
شایان ذکر است این نمایشگاه تا روز پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصرها از ساعت 16 الی 19 ادامه دارد .

جلسه رابطین جشنواره جابربن حیان

در یازدهمین روز اردیبهشت ماه و با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه پنجمین دوره جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان،جلسه ای پیرامون برنامه ریزی،آمادگی و برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه در دبیرخانه واقع در دبستان پسرانه امام حسین(ع)واحد دو برگزار گردید که با حضور آقای قربانی پور ،آقای قاسمی نماینده موسسه محترم و 8 تن از رابطین برگزار شد  و موارد ذیل عنوان گردید:

1-زمان و مکان نمایشگاه و بازدید

2-چیدمان و غرفه آرایی

3-تاریخ برگزاری دفاعیه

4-تحویل کارت مسئول غرفه و پژوهشگر نوجوان

قابل توجه کلیه ی مدارس امام حسین(ع)

با سلام و تشکر از همکاری و همراهی مدیران عزیز و رابطین گرامی و تبریک میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج)  و گرامی داشت هفته معلم و با توجه به جلسه نهایی که در دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان (پسرانه واحد 2) و بخشنامه ارسالی از سوی موسسه محترم، توجه مدیران و رابطین عزیز را به موارد ذیل جلب می کند .

1- چیدمان و غرفه آرائی در تاریخ 97/02/17 از ساعت 14 به بعد

2- کلیه وسایل مورد نیاز جهت غرفه آرائی بایستی توسط هر واحد آموزشی فراهم شود (پارچه ، شومیز ، زنجیر آویز ، سیم مفتولی نازک و ابزارکار و …)

3- حضور مسئول غرفه و پژوهشگر در نوبت صبح و بعدازظهر در نمایشگاه در ساعت تعیین شده و بدون تاخیر

4- زمان نمایشگاه صبح 7:30  الی 11:30    بعدازظهر 16 الی 19:30

5- تحویل کارت مسئولین و پژوهشگران ،که لازم است مسئول غرفه و پژوهشگر نوجوان در زمان حضور از کارت مخصوص که در جلسه روز سه شنبه 11/2/97 تحویل داده شده است استفاده کنند.

6- تکمیل لیست حضور و غیاب توسط رابطین در نوبت صبح و بعدازظهر

7- حضور رابط محترم در زمان دفاعیه دانش آموزان برابر با جدول پیوست

8- حضور قبل از زمان تعیین شده در زمان دفاعیه

9- جدول زمانی حضور دانش اموزان برای بازدید از نمایشگاه بدین شرح است .

ضمنا سعی شود دانش آموزان بازدید کننده از کلاسهایی انتخاب شوند که همکلاسی هایشان دفاعیه دارند (برای تشویق و همراهی)

همچنین آموزشگاه می تواند در بعدازظهر روزهای یاد شده دانش آموزان را به صورت گروهی و رعایت قوانین اردویی برای بازدید به نمایشگاه آورد ، جدول زمان بندی دفاعیه به پیوست تحویل می گردد که لازم است دانش­آموزان قبل از ساعت مقرر در محل مربوط حضور یابند . حضور والدین و وابستگان و دانش آموزان و معلم مربوط در زمان دفاعیه مورد تاکید می باشد و از شما همکار محترم تقاضا داریم ، هماهنگی لازم را بعمل آورید .

جمع آوری وسایل و آثار هر غرفه در روز پنجشنبه از ساعت 12 به بعد بلامانع است.

تقدیرنامه ی دانش آموزان شرکت کننده در غرفه و پژوهشگر همراه هدایای گروههائی که کار دفاعیه داشتند متعاقبا تحویل داده خواهد شد .

تذکر مهم : کلیه فعالیتهای فوق با هماهنگی دبیرخانه که نماینده دبیرخانه سرکارخانم پور رضائی در محل نمایشگاه حضور دارند ، صورت پذیرد .

دبیرخانه پنجمین جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان

دبستان پسرانه واحد 2

برگزاری جلسه پیرامون پنجمین نمایشگاه جابربن حیان

در شانزدهمین روز فروردین ماه 97 و بعد ازجلسات متعدد، جلسه ای در دبیرخانه پیرو پنجمین نمایشگاه جابربن حیان برگزار گردید. دراین جلسه آقایان قربانی پور مدیریت آموزشگاه و آقای جلایرمعاون و خانم پوررضائی شرکت داشتند که موارد ذیل بررسی و عنوان شد.

۱.محل و تاریخ برگزاری نمایشگاه

۲.فعالیتهای مربوط به کتابچه

۳.فعالیتهای مربوط به غرفه ها

۴.تا ریخ دفاعیه دانش آموزان پژوهشگر

۵.برنامه ریزی های مربوط به جزئیات نمایشگاه

۶.مراسم افتتاحیه

پیام تشکر

باتوجه  به  بخشنامه  های  ارسالی  قبلی  وتعیین  اخرین   مهلت  تحویل  آثار  ،ازمدارسی  که  آثار  خود راارسال  کردند.

کمال  سپاسگزاری  روداریم

و سالی  خوب ی را  برای  عزیزان  خواستاریم